SRC3 Belgesinde Yaş Sınırı Var Mı? 2023-2024

SRC3 Belgesinde Yaş Sınırı Var Mı? 2023-2024

SRC belgesi alırken, belirli bir yaş sınırı bulunmamaktadır. SRC belgesi, ticari araçlarla ilgili mesleki faaliyetlerde bulunan sürücüler için gereklidir ve sürücülerin belirli bir ehliyet sınıfına sahip olmalarını gerekir.

SRC belgesi almak için gerekenler ve uygulanan kurallar mevzuata göre farklılık gösterebilir.

SRC1 (Uluslararası Yolcu Taşıma Belgesi): SRC1 belgesi, ticari amaçla uluslararası yolcu taşımacılığı yapacak sürücüler için gereklidir. Bu belgeye sahip sürücüler, otobüs, midibüs, minibüs gibi araçları uluslararası yolculuklarda kullanabilirler.

SRC2 (Yurtiçi Yolcu Taşıma Belgesi): SRC2 belgesi ise ticari amaçla yurt içi yolcu taşımacılığı yapacak sürücüler için gereklidir. SRC2 belgesi olan sürücüler, otobüs, midibüs, minibüs gibi araçları yurt içindeki yolculuklarda kullanabilirler.

SRC3 (Uluslararası Yük Taşıma Belgesi):SRC3 belgesi, ticari amaçla uluslararası yük taşımacılığı yapacak sürücüler için gereklidir. Bu belgeye sahip sürücüler, tır, kamyon, kamyonet  gibi araçları uluslararası yolculuklarda kullanabilirler.

SRC4 (Yurtiçi Yük Taşıma Belgesi): SRC4 belgesi ise ticari amaçla yurt içi yük taşımacılığı yapacak sürücüler için gereklidir. SRC4 belgesi olan sürücüler, tır, kamyon, kamyonet gibi araçları yurt içindeki yolculuklarda kullanabilirler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir