HALKALI ATAKENT SRC KURSU

 Halkalı Atakent Src kursu Sivrikaya Src Eğitim Kurumudur.  Atakent Src Kursu olarak yapılan aramalara yönelik açıklama yapmak için yazdığımız yazımızda, ticari araç sürücüleri için gerekli olan belge src belgesidir. Sürücülük yapmak için gerekli olan belge ise ehliyet veya sürücü belgesidir.  Sürücü belgesi sürücü kurslarından Src belgesi ise Src Kurslarından alınır. Sürücü kursları Src belgesi vermeye yetkili değildir, yine aynı şekilde Src kursları ise sürücü belgesi veremezler.

Halkalı Atakent Src kursu olarak hizmetlerimiz; Ticari araç sürücüleri için gerekli olan Src1, Src2, Src3, Src4, Src5 ve psikoteknik belgesidir. Peki  nedir bu belgeler dersek sırası ile açıklayalım.

               SRC1 BELGESİ: Uluslararası yolcu taşımacılığı için gerekli olan mesleki yeterlilik belgesidir.

               (Src1 belgesi, Src2 belgesini kapsar kısaca uluslararası yolcu taşımacılığı yetkisi alan sürücüler yurtiçinde                  de yolcu taşımacılığı yapabilirler. Yurt içerisinde yolcu taşımacılığı yapabilmek için başka bir mesleki                          yeterlilik belgesi ihtiyaçları yoktur.)

SRC2 BELGESİ: Yurtiçinde yolcu taşımacılığı yapabilmek için gerekli olan mesleki  Yeterlilik belgesidir. 

 

SRC3 BELGESİ:   Uluslararası yük, kargo ve eşya taşımacılığı yapmak isteyen sürücüler için gerekli olan belgedir.   (Src3 belgesi, Src4 Belgesini kapsar, uluslararası yük taşıma yetkisi olan sürücü yurt içi için farklı bir belgeye ihtiyaç duymayacaktır. )

 

SRC4 BELGESİ: Yurtiçi yük, kargo ve bu tarz eşya taşımacılığı için yeterli olan mesleki yeterlilik belgesidir.

           SRC5 BELGESİ: Tehlikeli, patlayıcı, yanıcı ve kimyasal madde taşımacılığı için gerekli olan mesleki yeterlilik               belgesidir. Kapalı kasa araçlarda paketlenmiş tehlikeli madde taşımacılığı için Temel eğitim yeterli olacaktır, birde sıvı bağımsız tanker tarzı araçlar için temel + tanker belgesi yeterli olacaktır. Temel +tanker belgesi tek eğitim ve tek sınavla alınabilir. İki belge olduğu için ayrı ayrı sınava tabii olmayacaksınız tek sınavla alabilirsiniz. 

PSİKOTEKNİK BELGESİ: Ticari araç sürücüleri yolcu veya yük hangi tarz meslek icra ettiğine bakılmaksızın psikoteknik belgesi almak zorundadırlar.

Halkalı Atakent Src Kursu olarak Src1, Src2, Src3, Src4 Ve Üst Düzey Yöneticiler için Üdy1, Üdy2, Üdy3, Üdy4 ve yine Orta Düzey  yöneticiler  için Ody1, Ody2, Ody3, Ody4 belgeleri Eğitimi verme yetkimiz T.C Milli eğitim Bakanlığınca verilmiştir.

Src5 (Adr) Tehlikeli madde taşımacılığı eğitimleri yetkimiz T.C Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı tarafından verilmiştir.

Psikoteknik belgesi düzenleme yetkimiz ise T.C Sağlık Bakanlığınca verilmiştir.

Halkalı Atakent Src Kursu olarak İstanbul Küçükçekmece Halkalı Merkezde yüksek kontenjan ve alanında uzman eğitmen kadromuz ile hizmetinizdeyiz.

Sivrikaya Src Eğitim Kurumları Murat Sivrikaya