Src Mesleki Yeterlilik Kursu İkitelli

Src mesleki yeterlilik kursu ikitelli olarak; Milli Eğitim Bakanlığınca yetkilendirilmiş kuruluşlarca, eğitim ve sınav ile verilen Src Belgeleri Sırası ile yolcu taşımacılığı ve yük taşımacılığı olarak iki ana gruba ayrılır. Ticari taşımacılık ise yurt içi ve yurt dışı olmak üzere iki çeşittir. Sivrikaya Src Eğitim Kurumları olarak 2013 yılından bu yana Küçükçekmece Halkalı merkezde hizmet verirken artık Sivrikaya Src ikitelli olarak ikitelli ana caddesinde Batıbahat hastanesi karşısında yeni şubemiz ile hizmete başlamıştır.

Src Mesleki yeterlilik Belgesi Kursu İkitelli olarak 2013 yılı itibari ile Halkalı Merkezde hizmet vermekte olan Sivrikaya Src Eğitim Kurumlarının şubesiyiz. Araç kullanmak sürücülüktür, Meslek olarak yapmak ise Şoförlüktür. Siz değerli Şoför kardeşlerimize mesleklerini gönül huzuru ile icra edebilmeleri için gerekli olan Src1, Src2, Src3, Src4, Src5 ve Psikoteknik belgelerini temin etmeniz konusunda hizmet etmekten gurur duyarız. Sivrikaya Src Eğitim Kursu ikitelli şubesi ilgili bakanlıklar tarafından yetkilendirilmiş yetkili eğitim kurumudur.  

 Unutmayın Mesleki yeterlilik belgeleri bakanlıkça yetkilendirilmiş Src Kurslarından alınmalıdır. Milli eğitim bakanlığı ilimiz İstanbul un her ilçesinde Src Kurslarını yetkilendirmiştir. Src Kursları haricinde hiçbir kurum veya kuruluş src belgesi veremez ve aracılık yapamaz. Sivrikaya Src Eğitim Kurumları olarak Küçükçekmece ilçesinde halkalı ve İkitelli de, Aranavutköy ilçesi Bolluca ve merkezde, Güngören ilçesinde ise kale centır yanında hizmet vermekteyiz. Aynı zamanda yine aynı ilçelerde psikoteknik belgesi verilmek üzere yetkili Psikoteknik merkezlerimizde mevcuttur. Eğitim kurumumuz’a başvurmanız durumunda öncelikli olarak arkadaşlarımız sizleri Src Belgesi türleri hakkında bilgi vererek hangi belgeye ihtiyacınız olduğunu tespit etmektedirler. Devamında ise size ders programı hakkında bilgi ve gerekli materyalleri teslim etmektedirler. Har ayın sonunda milli eğitim bakanlığınca tespit edilen okullarda sınavınız yapılmaktadır. Eğitimlerimiz İkitelli Sivrikaya Src Eğitim kurumlarına yapılacaktır. Sınavlarınız ise Halkalı da Milli eğitim tarafından tespit edilen bir okulda M.E.B. tarafından yapılacaktır. Src Belgesi eğitimlerini tamamlayan adayın 4 sınav hakkı olacaktır. Sınav ücreti 2021 yılı için 110 tl dir. Adaylarımız Sınav giriş belgelerini kurumumuzdan teslim alacaklardır. Sınava katılırken yanınızda hes kodunuz, kurşun kalem ve kimliğiniz olmalıdır. Sabah 10:00 da başlayacak olan Src Belgesi sınavınız için 09:30 da okulda hazır bulunmalısınız. Saat 10:00 da başlayan sınav 11:00 da son bulacaktır. Daha sonrasında okulu terk etmeden okul bahçesinde bekleyen adayların sınav sonuçları açıklanacak ve başarılı olan adaylar tekrar sınava girdikleri sınıfa dönerek uygulama videolu mülakata katılacaklardır. Mülakatta adaylara büyük ekranda 1 dakikalık 3 adet video seyrettirilerek cevap vermeleri istenecektir. Mantık çerçevesinde sürücünün gerçek hayatta karşılaşabileceği sorunlar hakkında seyredeceği videoların sonunda sorulan soruya cevap vermeleri istenecektir. Adayın başarılı olabilmesi için en az 2 video sorusuna doğru cevap vermesi gerekmektedir. Yazılı sınavdan geçip uygulama sınavından başarısız olan adaylar bir sonraki sınavda sadece uygulama sınavına katılacaklardır ve aday tekrar sınava girerken sınav harcı yatıracaktır. Adaylar yazılı sınav sonuçlarını sınava girdikleri okulda uygulama sınavı sonuçlarını ise pazartesi günü kurumumuzdan öğreneceklerdir. Her iki sınavdan başarılı olan adaylarımızın mezuniyet sertifikaları düzenlenip Milli eğitim bakanlığına teslim edilecektir. Son olarak ise e-devlet sistemine eklenen belgeleriniz için sizlere Bakanlık tarafından belge ücretini halk bankasına yatırmanız için bilgilendirme mesajı gelecektir.

SRC Belgesi

E devlet sistemine hak kazanmış olduğunuz src mesleki yeterlilik belgeniz işlendikten sonra sizlere kart ve benzeri bir şey verilmeyecektir. Polis veya jandarma uygulamalarında T.C kimlik numaranız üzerinden yapılan sorgulamada sahip olduğunuz mesleki yeterlilik belgesi GBT’nizde gözükecektir.

İş başvuruları veya her hangi bir müracaatta sizlerin mesleki yeterlilik belgesi görünmek istendiğinde e devlet şifrenizle barkodlu src belgesi dökümanı sistemden alabilirsiniz.

Src mesleki yeterlilik belgeniz 66 yaşına kadar geçerli olacaktır. 66 yaşından sonra ülkemizde ticari araç sürücülüğü kanunen yasaklanmıştır.

Src mesleki yeterlilik kursu ikitelli olarak; İkitelli Caddesi No 126 Kat1 İkitelli/Küçükçekmece/İstanbul adresinde Hizmetinizdeyiz. Batıbahat Hastanesinin karşısındayız. Konum itibari ile Küçükçekmece ilçesi, başakşehir ve bağcılar ilçelerine çok yakınız.