SRC2 Belgem var Uluslararası Çalışabilir miyim?

SRC2 Belgem var Uluslararası Çalışabilir miyim?

SRC2 belgesine sahipseniz, yurt içi yolcu taşımacılığı yapabilirsiniz. Ancak, uluslararası yolcu taşımacılığı yapmak için SRC1 belgesine ihtiyacınız olacaktır. SRC2 belgesi sadece yurt içi yolcu taşımacılığı için geçerlidir. Uluslararası çalışma yapabilmek için SRC1 belgesini almanız gerekmektedir. SRC1 belgesini alabilmek için ilgili kurslara katılıp sınavı geçmeniz gerekmektedir. SRC1 belgesine sahip olduğunuzda uluslararası yolcu taşımacılığı yapabilirsiniz. SRC1 belgesine sahip olduğunuzda aynı zamanda SRC2 belgeside almış sayılırsınız. SRC2 belgesiyle yurt dışına cıkamazsınız ama SRC1 belgesine sahip oldugunuzda hem uluslararası hemde yurtiçi taşımacılık yapabilirsiniz.

Sivrikaya Src Eğitim Kurumları

SRC1 (Uluslararası Yolcu Taşıma Belgesi): SRC1 belgesi, ticari amaçla uluslararası yolcu taşımacılığı yapacak sürücüler için gereklidir. Bu belgeye sahip sürücüler, otobüs, midibüs, minibüs gibi araçları uluslararası yolculuklarda kullanabilirler.

SRC2 (Yurtiçi Yolcu Taşıma Belgesi): SRC2 belgesi ise ticari amaçla yurt içi yolcu taşımacılığı yapacak sürücüler için gereklidir. SRC2 belgesi olan sürücüler, otobüs, midibüs, minibüs gibi araçları yurt içindeki yolculuklarda kullanabilirler.

SRC3 (Uluslararası Yük Taşıma Belgesi):SRC3 belgesi, ticari amaçla uluslararası yük taşımacılığı yapacak sürücüler için gereklidir. Bu belgeye sahip sürücüler, tır, kamyon, kamyonet  gibi araçları uluslararası yolculuklarda kullanabilirler.

SRC4 (Yurtiçi Yük Taşıma Belgesi): SRC4 belgesi ise ticari amaçla yurt içi yük taşımacılığı yapacak sürücüler için gereklidir. SRC4 belgesi olan sürücüler, tır, kamyon, kamyonet gibi araçları yurt içindeki yolculuklarda kullanabilirler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir