SRC1 belgesi yurt içinde geçerli mi?

SRC 1 belgesi yurt içinde geçerli mi?

SRC1 belgesi Türkiye’de geçerlidir. SRC1 belgesi, Türkiye’de ticari amaçla uluslararası ve yurt içi  yolcu taşımacılığı yapacak sürücülerin sahip olması gereken bir belgedir. Bu belge, otobüs, midibüs, minibüs gibi araçları uluslararası yolculuklarda kullanmak isteyen sürücülerin alması gereken bir mesleki yeterlilik belgesidir.

SRC1 belgesine sahip olan sürücüler, Türkiye’de uluslararası yolcu taşımacılığı yapabilirler. Belge, sürücülerin uluslararası taşımacılıkla ilgili yasal düzenlemelere uyumu ve ilgili yetkinlikleri kanıtlamasını sağlar.

SRC1 belgesi, Türkiye’deki yetkili SRC Eğitim Kurumları ve kuruluşları tarafından verilir. Sürücüler, belgeyi alabilmek için belirli bir eğitim sürecinden geçer ve ilgili sınavları başarıyla tamamlar.

SRC1 belgesi, Türkiye’deki uluslararası yolcu taşımacılığı sektöründe çalışacak sürücülerin gereksinimlerini karşılamak için tasarlanmıştır. Bu belgeye sahip olan sürücüler, uluslararası yolculuklarda ticari taşımacılık faaliyetlerini gerçekleştirebilirler.

sivrikaya src kursu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir