SRC4 Belgem var Uluslararası Çalışabilir miyim? 2023-2024

SRC4 Belgem var Uluslararası Çalışabilir miyim? 2023-2024

SRC4 belgesine sahipseniz, yurt içi yük taşımacılığı yapabilirsiniz. Ancak, uluslararası yük taşımacılığı yapmak için SRC3 belgesine ihtiyacınız olacaktır. SRC4 belgesi sadece yurt içi yük taşımacılığı için geçerlidir. Uluslararası çalışma yapabilmek için SRC3 belgesini almanız gerekmektedir. SRC3 belgesini alabilmek için ilgili kurslara katılıp sınavı geçmeniz gerekmektedir. SRC3 belgesine sahip olduğunuzda uluslararası yük taşımacılığı yapabilirsiniz. SRC3 belgesine sahip olduğunuzda aynı zamanda SRC4 belgesi de almış sayılırsınız. SRC4 belgesiyle yurt dışına çıkamazsınız ama SRC3 belgesine sahip olduğunuzda hem uluslararası hem de yurtiçi taşımacılık yapabilirsiniz.

Sivrikaya SRC Eğitim Kurumları

SRC1 (Uluslararası Yolcu Taşıma Belgesi): SRC1 belgesi, ticari amaçla uluslararası yolcu taşımacılığı yapacak sürücüler için gereklidir. Bu belgeye sahip sürücüler, otobüs, midibüs, minibüs gibi araçları uluslararası yolculuklarda kullanabilirler.

SRC2 (Yurtiçi Yolcu Taşıma Belgesi): SRC2 belgesi ise ticari amaçla yurt içi yolcu taşımacılığı yapacak sürücüler için gereklidir. SRC2 belgesi olan sürücüler, otobüs, midibüs, minibüs gibi araçları yurt içindeki yolculuklarda kullanabilirler.

SRC3 (Uluslararası Yük Taşıma Belgesi):SRC3 belgesi, ticari amaçla uluslararası yük taşımacılığı yapacak sürücüler için gereklidir. Bu belgeye sahip sürücüler, tır, kamyon, kamyonet  gibi araçları uluslararası yolculuklarda kullanabilirler.

SRC4 (Yurtiçi Yük Taşıma Belgesi): SRC4 belgesi ise ticari amaçla yurt içi yük taşımacılığı yapacak sürücüler için gereklidir. SRC4 belgesi olan sürücüler, tır, kamyon, kamyonet gibi araçları yurt içindeki yolculuklarda kullanabilirler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir